ScrollToTop

Indywidualne – samochód, dom, NNW, podróż, rolne

Podróż

 

 

Ubezpieczenie na wyjazd

Każdy wyjazd, podróż, wakacje, wyjazd na narty powinny być bezpieczne. Z językami obcymi radzimy sobie coraz lepiej, a pilot wycieczki mógłby pomóc w znalezieniu drogi do przychodni. Lepiej jednak zdać się na profesjonalnego opiekuna, który zorganizuje wizytę w szpitalu lub zajmie się organizacją dokumentacji medycznej. Jeśli niezbędny będzie transport do kraju, opieka nad dziećmi, czy kierowca zastępczy, najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom po stronie ubezpieczyciela.

Nie warto również psuć sobie wakacji faktem wyrządzenia szkody w mieniu hotelowym czy podczas wizyty w muzeum np.: zbiciem lustra w sypialni, strąceniem wazonu, czy nieupilnowaniem dziecka, które zrani inną pociechę podczas zabawy w hotelowym basenie.

W takich sytuacjach chroni nas ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Natomiast wypłata świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu przyda się na ewentualną rehabilitację, której przecież nikt nie planuje wybierając wymarzoną wycieczkę. Przy wyborze sumy ubezpieczenia należy pamiętać, że koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie. Nawet drobna porada medyczna, zakup leków lub środków opatrunkowych może kosztować znacznie więcej niż wydamy na polisę.

Zachęcamy także do zadbania o bezpieczeństwo podczas zimowych wyjazdów.

Osoby uprawiające sporty zimowe są narażone na kontuzje i wypadki na stoku. Jak pokazują statystyki najczęstszymi urazami związanymi z uprawianiem tych sportów są skręcenia stawów, głównie kolanowych oraz uszkodzenia więzadeł.

Oprócz kłopotów ze zdrowiem narciarzy mogą spotkać także inne przykre niespodzianki m.in. strata bagażu, dokumentów, pieniędzy, zniszczenie sprzętu narciarskiego, spowodowanie wypadku, w którym ucierpią inni ludzie i ich sprzęt.

Poniżej krótki poradnik, w którym podpowiadamy co powinna zawierać polisa dla narciarza.

 

Ubezpieczenie dla narciarza wyjeżdżającego za granicę powinno obejmować:

  • koszty leczenia – zwrot kosztów leczenia związanych z pobytem, badaniami i zabiegami w szpitalu, czy ambulatorium, zakupem lekarstw przepisanych przez lekarza.
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - to inaczej gwarancja wypłaty pieniędzy w sytuacji, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie pozwoli opłacić dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, zasili budżet w przypadku ograniczenia możliwości wykonywania pracy.
  • usługi assistance – np. całodobowy dyżur telefoniczny, transport ubezpieczonego z miejsca wypadku do szpitala lub ambulatorium, powrót do kraju, pobyt i transport osoby towarzyszącej Ubezpieczonemu w podróży, transport osoby wezwanej do Ubezpieczonego, kierowca zastępczy.
  • koszty poszukiwań i ratownictwa - zorganizowanie i pokrycie kosztów poszukiwań oraz ratownictwa prowadzonych przez wyspecjalizowane służby ratownictwa.
    Na terenie większości krajów obowiązek pokrycia kosztów akcji ratowniczej lub poszukiwawczej ciąży na poszkodowanym lub poszukiwanym. A nie są to małe koszty. Kilka przykładów: na Słowacji zwiezienie poszkodowanych do doliny to koszt ok. 400 zł, koszty akcji poszukiwawczej po zejściu lawiny koszt ok. 10 tys. zł. Jeszcze droższa jest interwencja służb, gdy w akcji ratowniczej bierze udział helikopter – koszty mogą dojść nawet do 50 tys. zł.
  • odpowiedzialność cywilną (OC) - pokrycie kosztów związanych z np. zniszczeniem sprzętu, kosztami leczenia i rehabilitacji poszkodowanego przez nas innego użytkownika stoku.
    Najczęstsze wypadki na stoku to najechanie na kogoś lub zajechanie mu drogi. W efekcie może dojść do uszkodzenia ciała (np. złamana noga, ręka, uraz czaszki itp.) lub uszkodzenia, czy zniszczenia mienia (np. złamana narta, uszkodzone wiązanie, rozdarta kurtka). W każdym przypadku na sprawcy ciąży obowiązek naprawienia szkody.
  • ubezpieczenie sprzętu - odszkodowanie za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie sprzętu narciarskiego (narty biegowe i zjazdowe, deski do snowboardu).

Towarzystwa ubezpieczeniowe z którymi współpracujemy

img_1
img_3
img_4
img_5
img_6
img_7
img_8
img_9
img_10
img_11
img_12
img_13
img_14
img_15

Zapraszamy do naszego biura ul. Okrzei 2/11, Kielce. Zadzwoń do nas 572 899 111 / 600 424 731